Jak kręcić hula hop?
Jak kręcić hula hop? Zarówno pytanie, jak i sama aktywność wydaje się z pozoru prosta. Wystarczy znaleźć się w jego objęciach i po prostu ruszać biodrami - tak odpowiedziałoby wiele osób. W rzeczywistości może okazać się, że nie jesteśmy w stanie utrzymać go na biodrach nawet przez minutę. Hula hop ciągle spada i ani siłą mięśni ani siłą woli nie możemy go utrzymać. Błąd i rozczarowanie już na starcie leży w kwestii doboru odpowiedniego rodzaju hula hop. Znaczenie ma nie tylko rozmiar, ale i ciężar wraz z jakością i materiałem wykonania. Jak dobrać odpowiedni dla siebie model?
Hula hop - jakie wybrać?
Najpopularniejsza zasada jest najbardziej pomocna:
Podczas zakupów wybierz hula hop i postaw je w pionie na ziemi. Jeśli będzie sięgało do okolicy dolnych żeber, jest to najlepszy dla ciebie rozmiar. Im niżej będzie sięgało, tym mniejsza szansa, że swobodnie utrzymasz je na biodrach. Rozpoczynając przygodę z kręceniem hula hop, zdecydujmy się też na wersję bez dodatkowych wypustek i bez ciężarków, które można stosować przy bardziej zaawansowanych ćwiczeniach. I w ich przypadku trzeba być jednak ostrożnym - mogą powodować bóle. Estetykę pozostaw własnym preferencjom - sięgnij po kolor lub wzór, który sprawi, że każdy moment kręcenia będzie dla ciebie przyjemnością!
Jak kręcić hula hop? Zadbaj o systematyczność!
Wybraliśmy już dla siebie najlepszy model hula hop. Jak ćwiczyć hula hop, żeby pierwsze wrażenie nie zniechęciło nas do korzystania z nowego zakupu? Jak kręcić hula hop i ile czasu potrzebujemy, żeby motywacja nie spadła, a efekty ćwiczenia były szybko widoczne? Wystarczy stanąć w samym środku hula hop i umieścić je na wysokości talii. Kiedy jesteśmy już gotowi, rozpoczynamy rytmiczne poruszanie biodrami jednocześnie puszczając obręcz. Energiczne poruszanie biodrami powinno utrzymać hula hop, ale jeśli zacznie opadać - uginajmy kolana. Tym sposobem podrzucimy hula hop z powrotem na wysokość talii bez potrzeby przerywania ćwiczenia.
HULA HOP Z PODWÓJNYM MASAŻEM ->> ZOBACZ
Czy hula hop odchudza? Modeluje sylwetkę? Poprawia kondycję? Wpływa na krążenie krwi? Wiele osób zainteresowanych tradycyjnym ćwiczeniem zadaje sobie pytania, które stają się jednocześnie motywacją do działania. Rzeczywiście hula hop może:
- przyczynić się do utraty kilogramów w okolicach bioder.
- stworzyć atrakcyjne wcięcie w talii.
- korzystnie wymodelować brzuch - sprawić, że stanie się płaski i twardy.
- poprawić samopoczucie - poprzez uwalnianie hormonów szczęścia.
- ujędrnić pośladki i uda.
- pozytywnie wpłynąć na wydolność organizmu i ogólną kondycję.
- zapewnić świetną zabawę i relaks!
Hula-hop - sprawdź nasze najlepsze produkty ->>
Wszystko zależy jednak od...konsekwencji! Tylko regularność zapewnia najlepsze efekty, a osiągnięcie jej nie musi sprawiać kłopotu. Systematyczne kręcenie hula hop możemy uczynić ciekawym nawykiem, który połączymy z wieloma innymi czynnościami. Na przykład z:
- oglądaniem serialu.
- słuchaniem muzyki.
- słuchaniem audiobooków.
- zabawą z dziećmi lub całą rodziną - kręcenie może być formą integracji i budowania wspólnoty.
- spotkaniami towarzyskimi ze znajomymi.
- odpoczynkiem na świeżym powietrzu, piknikiem.
Optymalny czas jednej sesji z hula hop to 20 minut przez 3 razy tygodniu. Można ją wykonywać krócej, dłużej, częściej i rzadziej, w zależności od swoich planów i efektów, których oczekujemy.
Jak kręcić hula hop, aby przyspieszyć rezultaty?
Marzenia o płaskim brzuchu to nie tylko podążanie za modą i kultem ciała, ale też znaczący wpływ na poczucie wartości i pewność siebie. Im lepiej czujemy się w swoim ciele, tym lepiej czujemy się między ludźmi. Jak kręcić hula hop, by przyspieszyć proces pozytywnych zmian w sylwetce? Trzeba łączyć ćwiczenie nie tylko z wymienionymi wcześniej czynnościami, ale też ze zdrowym stylem życia. Kręceniu hula hop musi towarzyszyć zbilansowana dieta, minimalizowanie stresu, głęboki i regularny odpoczynek, a także stałe nawadnianie organizmu.
Eksperci zalecają wypijanie min. 1,5 litra dziennie niegazowanej wody mineralnej. Dodatkowo możemy wspomóc dążenie do ładnie wymodelowanego ciała, pielęgnacją i stosowaniem kosmetyków np. nawilżających. Najtrudniej zmienić dietę, a to właśnie ona doskonale współpracuje z hula hop. Zamiana cukrów prostych na witaminy i węglowodany złożone sprzyja szybszemu spalaniu tłuszczów. Dzieje się tak głównie dzięki dużej ilości błonnika wspomagającej przemianę materii. Batoniki, słodkie owoce, dżemy, fast-foody zastępujemy świeżymi warzywami, chudym mięsem, naparami z ziół i kaszami - np. gryczaną lub jęczmienną.
Nie tylko trening, ale i... Sztuka!
Kręcenie hula hopem to świetne ćwiczenie, które redukuje tkankę tłuszczową, wzmacnia mięśnie, nie wymaga wychodzenia z domu i z powodzeniem dopasowuje się do innych aktywności. Jest jednak nie tylko przyjemnym i skutecznym treningiem, ale też widowiskiem. Międzynarodowi artyści czynią z hula hop narzędzie sztuki i spektakularnych pokazów. Im dłużej praktykujemy to ćwiczenie, tym więcej możliwości odkrywamy - kręcenie nie musi dotyczyć wyłącznie bioder, ale też innych części ciała, np. nogi, ręki. Dzięki temu stajemy się kreatywni i bardziej chętni do działania.
Sprawdź hula hop i inne akcesoria do gier i zabaw ->> kliknij