Jak ćwiczyć z obciążeniem? Zalety, wskazówki, przykłady ćwiczeń

2019-04-07
Jak ćwiczyć z obciążeniem? Zalety, wskazówki, przykłady ćwiczeń


Trening z obciążeniem wydaje się niektórym mało kobiecy. Wiele kobiet uważa, że podnoszenie ciężarów zbyt mocno rozbudowuje tkankę mięśniową, dlatego ciało przestaje prezentować się apetycznie. To doskonały patent na rzeźbienie sylwetki nie tylko wśród mężczyzn. Ćwiczenia z obciążeniem pomagają w modelowaniu niemal całej sylwetki, rozpoczynając na ramionach i kończąc na łydkach. Dodatkowo uzyskać można płaski brzuch i piękne, jędrne pośladki. Przed zbliżającym się latem można w szybki i skuteczny sposób zadbać o piękne ciało bez wielu wyrzeczeń. Kobieta z hantlami, czy gryfem może być naprawdę seksownie!

Zalety ćwiczeń z obciążeniem


Przed przystąpieniem do treningu z obciążeniem warto wiedzieć kilka istotnych rzeczy. Oczywiście mowa tutaj o korzyściach, jakie mogą wyniknąć z intensywnego treningu. Czy trening z obciążeniem może odmienić życie sportowca i jego sylwetkę? Poznajmy zalety ćwiczenia z obciążeniem!

Spalanie tkanki tłuszczowej


Osoby będące na diecie i pragnące zrzucić kilka zbędnych kilogramów na pewno zastanawiają się, w jaki sposób można wzmocnić efekt utraty tkanki tłuszczowej. Sama dieta może w tym przypadku nie wystarczyć, dlatego w życie trzeba włączyć trening siłowy i trening cardio, aby sylwetka mogła pięknie się modelować, a nieestetyczne fałdy skóry nie psuły nam humoru. Im więcej partii mięśni zaangażujemy, tym lepszy efekt uzyskamy. Co ciekawe, dzięki treningowi z obciążeniem poprawia się przemiana materii, dlatego stracić można kilka dodatkowych kilogramów.

 

 

Hantle BODY SCULPTURE HANTLE SMART 2 X 1,5 KG BW 108 3 KG

Większa wytrzymałość


Im większe obciążenie stosujemy, tym bardziej przyzwyczajamy się do niego po pewnym czasie. Jeżeli podnoszenie danego ciężaru sprawia nam trudność, po czasie będzie to przysłowiowa ,,bułka z masłem''. Dzięki treningowi z obciążeniem zwiększa się wytrzymałość. Warto zaznaczyć, że ten rodzaj ćwiczeń to idealny trening na nogi, zwłaszcza wtedy, kiedy wykonujemy go ze sztangą na barkach. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Mniejsze ryzyko kontuzji


Jeżeli odpowiednio dobierzemy przyrządy do ćwiczeń nóg i pośladków, nie tylko wzmocnimy nasze mięśnie, ale również zmniejszymy ryzyko bolesnych kontuzji w przyszłości. Jak wiadomo, kontuzje uniemożliwiają wykonanie treningu, dlatego trzeba być ostrożnym i starć się nie przeciążyć swojego organizmu. Im ostrożniej zaczniemy, tym lepiej dla naszego organizmu.




Poprawa samopoczucia i zmniejszenie stresu


Podczas dnia pod wpływem stresu w naszym ciele wytwarza się niekorzystny kortyzol, który odpowiada za złe samopoczucie, nieatrakcyjny wygląd oraz przyrost masy ciała. Dzięki treningowi siłowemu możemy dać naszego ciału solidnego kopa, który poprawi nasze samopoczucie i zmniejszy stres. Podczas treningu wytwarzają się endorfiny, czyli hormony szczęścia, dlatego warto czerpać z nich garściami!

Poprawa wyglądu sylwetki


Na zakończenie pora na najważniejszą korzyść, która sprawi, że poczujemy się doskonale! Poprawa wyglądu sylwetki wpływa na poczucie pewności siebie oraz samopoczucie! Marzysz o pięknej sylwetce, jednak nie masz pomysłu, jak ją uzyskać? Wypróbuj trening siłowy już dziś! Wybierz jednak odpowiednie przyrządy ćwiczeń do nóg i pośladków, aby latem zachwycić wszystkich swoim nowym wyglądem! Efekty będą jeszcze bardziej widoczne, jeżeli zastosujemy na przykład obciążenia na nogi.




 

Jak ćwiczyć z obciążeniem, aby nie doprowadzić do kontuzji?

W przypadku treningu siłowego ważna jest rozwaga. Wybranie nieodpowiednich przyrządów do nóg i pośladków może skutkować pojawieniem się kontuzji. O czym więc należy pamiętać? Przede wszystkim o solidnej rozgrzewce wszystkich partii mięśni. Przykładowe rozgrzewki dostępne są w sieci, dlatego ze znalezieniem przykładowej serii nikt nie powinien mieć problemu. Wystarczy kilka wykroków, podskoków oraz wymachów, aby ciało się rozgrzało i było gotowe do ćwiczeń. Pamiętamy oczywiście również o tym, by nie stosować obciążenia ponad swoje siły. Nowicjusze powinni rozpoczynać od niewielkich obciążeń, aby przygotować organizm do większych wyzwań w przyszłości. Jeżeli chodzi o przysiady z obciążeniem efekty uzyskać można nawet po 2 tygodniach, jednak obciążenie nie powinno być zbyt duże.

SZTANGA + ZESTAW OBCIĄŻEŃ INSPORTLINE PUMPSTAR 2 – 20 KG

Jak ćwiczyć z obciążeniem skutecznie?


Osoby, które przymierzają się do treningu siłowego, powinny mieć na uwadze kilka ważnych rad, którymi powinni się kierować. O czym należy pamiętać?


Konsultacja z lekarzem

 

 

Osoby zmagające się z chorobami kręgosłupa, takimi jak zwyrodnienie, czy nawet nerwobóle, przed przystąpieniem do treningu powinny pamiętać o konsultacji z lekarzem, który po zleceniu odpowiednich badań będzie mógł określić, czy dana osoba może wykonywać trening siłowy, czy też nie. Działanie na własną rękę może skończyć się jeszcze poważniejszymi urazami, dlatego konsultacja ze specjalistą to podstawa!



Nie wykonywanie ćwiczeń na własną rękę

 

 

Jeżeli nie znasz się na treningu siłowym, nie wykonuj ćwiczeń na własną rękę. Poproś o pomoc trenera personalnego, który powoli i dokładnie powie, jak należy wykonywać trening siłowy tak, by nie uszkodzić swojego ciała. Nie trzeba korzystać z takiej pomocy cały czas. Wystarczą 3-4 godziny ze specjalistą, aby zwiększyć swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie.


 

Metoda małych kroków

 


Na początku zawsze chcemy uzyskać maksymalne efekty. To mylne przekonanie. Zaczynanie treningu siłowego od dużych obciążeń nie tylko będzie stanowiło gwarancję kontuzji, ale również nie przyniesie żadnych efektów.


Ćwiczenia na ramiona

 

Trzymając hantle w dłoniach, stań w lekkim rozkroku. Łokcie lekko zegnij, trzymając przyrządy. Łokcie kieruj ku tułowiu tak, jakby dłoń z obciążeniem miała spoczywać na talii. Wykonaj około 12 powtórzeń.


Ćwiczenia na brzuch i ramiona

 

Opierając dłonie na hantlach przyjmij taką pozycję jak do robienia pompek. Jedną dłoń z hantlą unieś na wysokość boku swojej klatki piersiowej. Ćwiczenie wykonaj 12 razy i zmień stronę ćwiczącą.

 

 

Ćwiczenia na uda i pośladki

 

Trzymając hantle ręku stać w lekkim rozkroku. Ręce utrzymuj do dołu. Wykonaj przysiady, pamiętając o wyprostowanej sylwetce i wypięciu pośladków w tył. Obciążenia na nogi mogą mieć formę specjalistycznych pasów zapinanych na rzep. W celu sprawdzenia, jakie efekty ćwiczeń można uzyskać, wystarczy wpisać przysiady z obciążeniem efekty, aby po chwili zobaczyć zdjęcia przedstawiające rezultaty.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3414 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-12-19
Przesyłka została dostarczona szybko, a produkty są wysokiej jakości.
2024-12-12
Kontakt z firmą bardzo dobry, obsługa klienta na najwyższym poziomie
pixel