Obciążenia żeliwne.

Prowadzisz siłownię? A może zamierzasz ją dopiero otworzyć? Szukasz sprzętu do domowej siłowni? Jednym z podstawowych elementów każdej siłowni są narzędzia do ćwiczeń siłowych, które potrzebują odpowiednio dopasowanych obciążeń. Jednym z najpopularniejszych rodzajów obciążników są obciążenia żeliwne. Sprawdź, jakie są właściwości i najlepsze zastosowanie tych obciążników oraz czym kierować się przy wyborze obciążenia.

Czym charakteryzują się obciążenia żeliwne?

Wyróżnia się dwa główne rodzaje obciążenia. Pierwszym są obciążenie bitumiczne, wykonane z tworzywa sztucznego. Drugim natomiast są właśnie obciążenia żeliwne, które wykonywane są z wytrzymałego stopu metalu, a ich charakterystycznymi cechami są trwałość oraz korzystny stosunek wielkości i ciężaru. Te dwie cechy sprawiają, że obciążenia żeliwne są chętniej wybierane w wielu sytuacjach, a sporo osób decyduje się na zakup tego typu obciążeń wyłącznie z powodu dłuższego czasu eksploatacji.

Obciążenia żeliwne - trwałość i niewielki rozmiar.

Obciążenia żeliwne zostały wykonane z wytrzymałego stopu metalu, dzięki czemu są znacznie bardziej trwałe i odporniejsze na uszkodzenia oraz upływ czasu niż obciążniki z tworzyw sztucznych. To w połączeniu z faktem, że spory ciężar można osiągnąć przy niewielkim rozmiarze dysku świadczy o wszechstronności tego typu obciążeń i jest to główny powód ich powszechnego stosowania.

Rodzaje obciążeń żeliwnych.

Obciążenia żeliwne możemy podzielić ze względu na sposób wykonania oraz materiał. Wyróżniamy obciążenia żeliwne gumowane oraz obciążenie stalowe, te drugie możemy podzielić na czarne oraz srebrne, a różnice pomiędzy nimi nie ograniczają się tylko do koloru wykończenia, ale również dotyczą kształtu oraz sposobu zakończenia krawędzi. W przypadku obciążeń o znacznej wadze najczęściej stosuje się obciążenia żeliwne gumowane, ponieważ łatwiej je chwycić i często wyposażone są w ergonomiczne uchwyty ułatwiające przenoszenie.

Gdzie stosować obciążenia żeliwne?

Obciążenia żeliwne można stosować zarówno w domowej siłowni umieszczonej w garażu, jak również w profesjonalnym klubie fitness czy osiedlowej siłowni. Często są najlepszym wyborem w pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni oraz możliwościach składowania sprzętu. Wszystkie rodzaje obciążeń żeliwnych można stosować korzystając ze sztangi, niezależnie od tego czy jest prosta, czy łamana, a także w przypadku urządzeń o zmiennym obciążeniu dopuszczających zastosowanie obciążników talerzowych.

Zestawy obciążeń!

Obciążenia żeliwne można nabyć pojedynczo lub w zestawach, które oferują różnego typu rozmiary, często rozróżnione kolorem. Tego typu rozwiązanie jest dobrym wyborem jeśli zależy nam na estetyce i jednolitym wyglądzie, ponadto kupując zestaw mamy pewność co do jednolitości oznaczeń oraz wagi poszczególnych obciążników.

Czym kierować się przy wyborze obciążenia żeliwnego?

Wybierając obciążenia żeliwne najlepiej poradzić się eksperta, który doradzi jaki typ oraz jakie wagi sprzętu będą nam potrzebne. Kluczowym aspektem będzie określenie, jakie są nasze wymagania względem obciążenia. Warto rozważyć zakup całego zestawu oraz zdecydować się na obciążenia żeliwne gumowane, ponieważ są to obciążniki o najbardziej ergonomicznym kształcie, dzięki czemu świetnie nadają się większości zastosowań.

 

Obciążenia żeliwne

( ilość produktów: 75 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3357 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-11-14
Wszystko zgodnie z zamówieniem, realizacja ekspresowa.
2024-11-12
Polecam
pixel